+420 725 376 467
cz en
Poradna

Poradna

Nejčastější dotazy

O kolagenu jste už určitě alespoň jednou v životě slyšeli. Je tomu už totiž dlouho, kdy byly objeveny jeho skvělé účinky na lidské tělo. Již v daleké historii naši předci o kolagenu věděli a získávali jej z kůží dobytka a z tkaniva. To ovšem nebyl příliš ekonomicky výhodný zdroj.

Dnes jsou proto i jiné způsoby, jak jej získat a využít jeho skvělých účinků, které na tělo má. S historickým získáváním kolagenu souvisí i jeho název, neboť pochází z řeckého slova kolla, což v překladu znamená klíh a právě klíh se vařil ze zvířecích šlach a kůží. A co to vlastně ten kolagen je? Kde se nachází? A jaké má účinky na lidské tělo? Na to všechno si právě teď odpovíme.

Co je kolagen?

Kolagen je extracelulární bílkovina, která se přirozeně vyskytuje v těle všech savců, tedy i u člověka. Jedná se o základní stavební hmotu pojivových tkání pohybového aparátu. V těle člověka představuje kolagen zhruba 30 % všech tělních bílkovin, tvoří 70 % sušiny kloubních chrupavek a dokonce 10 % naší celkové hmotnosti. V současnosti známe přes 27 rozdílných typů kolagenů, kdy všechny mají rozličné vlastnosti. Ovšem z 90% se jedná o kolagen typu I., který je přítomný ve šlachách, pokožce, kostech a zubech.

Další významné jsou kolagen typu II. obsažený v chrupavkách a typ V., který tvoří stěny krevních cév. Kolagen se ve vodě nedá rozpustit, tudíž je jeho získávání a následné použití pro tělo poměrně složité. Získat ho ale můžeme pouze z živočišné stravy, neboť rostliny jej vůbec neprodukují.

Kde v těle kolagen můžete najít?

Kromě kloubních chrupavek najdeme kolagen také v kostech, kloubech, cévách, kůži, střevech, rohovce či v meziobratlových ploténkách. Tato bílkovina tak má obrovský význam pro funkčnost celého pohybového aparátu, pro kvalitu kůže i pro správnou funkci lidského organismu. Jedná se tedy zjednodušeně řečeno o takové lepidlo pro naše tělo. Pouze pojivová tkáň, která je dostatečně nasycená kolagenem, se totiž může správně vyvíjet a mnohem lépe odolává okamžitému i dlouhodobému přetěžování.

Jaké má kolagen účinky na lidské tělo?

Dostatek kolagenu udržuje klouby ve zdravém stavu. Účinně vyživuje a regeneruje kloubní chrupavky, šlachy, orgány, vazy a kosti. Je také zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci kůže. Dostatečný přísun kolagenu tak udržuje správnou strukturu pokožky, zabraňuje její dehydrataci, minimalizuje vznik vrásek a zajišťuje nepřetržitou obnovu kožních buněk.

Příznaky nedostatku kolagenu

Právě potřebná hladina kolagenu v těle však často pokulhává. Téměř všechen kolagen, který by naše tělo mohlo získat z živočišné stravy, se znehodnotí při tepelné úpravě. Nedostatek kolagenu v organismu se může negativně projevit jak u dětí (zejména při jejich rychlém růstu), tak u dospělých - ohrožena je střední a starší generace, aktivní i rekreační sportovci, ale i mladí lidé s nedostatkem pohybu a nesmíme zapomenout na domácí mazlíčky.

Příznaků nedostatku kolagenu je celá řada. Na sobě zpozorujete viditelné rychlé stárnutí, pleť už nebudete mít vypnutou a bez vrásek, vlasy a nehty ztratí na kvalitě a zhorší se vám funkce pohybového aparátu. To jsou ty nejviditelnější a nejbolestnější změny, dále vás budou například po zvýšené fyzické aktivitě více bolet všechny klouby, což dříve vůbec být nemuselo, budete se hůře vypořádávat s jednoduchými úkoly a i vaše okolí si všimne určité změny ve vašem životním stylu.

Mějte dostatečný příjem kolagenu

Přitom denní přísun kolagenu zajistí našemu organismu dostatečnou výživu a ochranu. Tato, pro tělo snadno využitelná forma kolagenu, je základní složkou několika našich osvědčených doplňků stravy. Doplňky stravy můžete užívat ať už jako prevenci proti nepříjemnostem spojeným s nízkou hladinou kolagenu, tak i jako samotné řešení již začínajících obtíží.

Vhodný čas pro užívání těchto doplňků stravy je u dětí v období růstu, aby je zbytečně nebolely klouby, aby se správně zabudovával vápník do kostí a aby jejich celá kostra rostla správně, u dospělých potom v období zvýšené fyzické aktivity a následně stáří, kdy tělo o kolagen přirozeně přichází. Nejvhodnější je vybrat pouze jeden nebo dva typy kolagenu, a ty doplňovat.

Spousta odborníků doporučuje doplňovat pouze kolagen typu II. Doplňky stravy obsahující hydrolyzovaný kolagen jsou navíc v tomto případě lepší volbou než například obyčejná želatina nebo tlačenka, neboť tyto potraviny obsahují kolagenu malé množství, které navíc tělo nespotřebuje v celé míře.

Ohlasy zákazníků

Hyalfit
Artrofit
Koenzym

Vážení! 

Vůbec nepřeháním. Moje dcera (50) užívá Colafit nepřetržitě 8 roků. Jemu prý vděčí za mladistvou pleť bez vrásek. Já jej beru rovněž pravidelně 2 roky na klouby souběžně s výrobkem „Hyalfit“ plus (výrobek z blízkého města – Ústí nad Orlicí. Obojí mně pomáhají oddálit problémy s klouby. Doporučuji příbuzenstvu a známým. 

Marta Stefanidesová
Rychnov nad Kněžnou

Marta Stefanidesová

Dobrý deň, 

S Vaším výrobkom Colafit mám dlhoročné skúsenosti. Som veľmi spokojná. Zajtra 22.12. mám meniny a od dcéry som dostala Vašu novinku na Slovensku Hyalfit, veľmi ma potešila. 
Zároveň zasielam kódy do veľkej súťaže a blahoželám k 20. Výročiu. 

Adela Bukovčáková 
Trnava

Adela Bukovčáková

Vážení přátelé, 

předem svého dopisu Vás srdečně zdravím. Chtěla bych Vám poděkovat za výrobky Hyalfit a Colafit, které vyrábíte. Po dalším užívání těchto výrobků jsem opět bez potíží a pěkně sejdu i vyšlapu 4 patra bez problémů v kolenou. Jste jednička s hvězdičkou mezi výrobci a držím Vám palce při dalších výzkumech a výrobcích, které nám pomáhají.
Přeji Vám pěkné prožití svátků Vánočních a hodně zdraví a úspěchů v Novém roce 2013. 

Se srdečným pozdravem 

Libuše Suková
Zbýšov u Brna

Libuše Suková

Colafit užívam od 10. 3. 2011. Na ľavej nohe som mal bolesti kolenného a bedrového kĺbu. Po užívaní Colafitu ma kĺby prestali bolieť a tým som sa vyhol operačnému zákroku ako mi navrhoval ortopéd. S týmto liečením som veľmi spokojný. Po tejto skúsenosti som mnohým známym odporučil užívať tento liek. 

Ja teraz skúsim užívať Haylfit. V prílohe Vám zasielam jeden čiarový kód z výrobku Hyalfit a jeden Colafit. 

Júlian Ďuráček
Zlaté Moravce

Júlian Ďuráček

Vážení výrobci 

Colafit už znám dlouho a taky ho užívám a jsem velice spokojena. Teď, asi dva roky, užívám Hyalfit a taky pomáhá. Před pár lety jsem s Vámi soutěžila a vyhrála balíček Vašich výrobků a tím to začalo a tričko nosím dodnes! 

Děkuji za pomoc mým kloubům, s pozdravem Vaše věrná zákaznice

Pavla Bjalonová.

Pavla Bjalonová

Dobrý den, 

po zmírnění bolesti užíváním Colafitu jsem se po několika měsíční pauze rozhodl vyzkoušet Hyalfit, protože bolesti kloubu stále trvají, i když jsou menší. Účinkem Colafitu jsem byl příjemně překvapen a doufám, že Hyalfit bude ještě lepší. 

Přeji hezký den. 

Jaroslav Ulek
Záhorovice

Jaroslav Ulek

Dobrý den, 

měl jsem problémy s kolenem asi 2 roky. Po 1,5 měsíci užívání Hyalfitu se problémy zmírnily (skoro ztratily). Hyalfit jsem začal užívat po operaci ramene (plastika ramenného kloubu). Myslím si, že rameno se stalo hybnějším rychleji a bez komplikací. 

Jan Dörfel
Vyškov

Jan Dörfel

Dobrý den, 

chci Vám vyjádřit poděkování za skvělé výrobky. Hyalfit a Colafit jsem si letos koupila již podruhé a výsledky jsou vynikající. Bolesti kloubů jsou pryč, pohyblivost suprová. V akci lékárny jsem jako dárek obdržela Artrofit a Colaslim. Mám zvýšený cholesterol a tak doufám, že mi Colaslim při dlouhodobějším užívání pomůže. 

Přeji Vám hodně úspěchů v podnikání. 

Jana Konyová
Ústí nad Labem

Jana Konyová

Dobrý den. 

Zkušenosti s výrobky Colafit a Hyalfit jsou vynikající. Se ženou sportujeme každý den. Do doby než jsem začal užívat Colafit jsem trpěl bolestmi kolen. Stačí pár dní a jsou patrné pozitivní výsledky. V kanceláři jsem to doporučil několika lidem, z nichž byl jeden 150 kilový tlouštík – i tento člověk registroval po pár dnech výrazné zlepšení. Děkuji, a jsme rádi, že něco jako Colafit, Hyalfit a jim podobné výrobky Vaší produkce existují. 

Děkuji:
Richard Boukalc
Nová Ves n. P.

Richard Boukalc

Dobrý den. 

Chtěla bych Vám napsat, že už delší dobu si kupuji přípravky „Colafit“ a „Hyalfit“. Jsem s nimi velice spokojená, i s jeho jednoduchým užíváním. Měla jsem velké bolesti kyčelního kloubu a kolene. Po užívání těchto přípravků mi bolesti ustaly a jsem znovu ráda, za každý nový den, že můžu zase chodit jako dřív. Kvalita nehtů a pokožky se mi zlepšila, měla jsem s nimi dlouhodobé problémy. Děkuji za to, že jste něco tak kvalitního daly na trh. 

S pozdravem 

Marie Steinerová
Vyškov

Marie Steinerová
zpět do e-shopu