+420 607 055 572
cz en
Blog dacom.cz
Blog
<< zpět do kategorie Název dalšího zajímavého článku >>

Kolagen na klouby, jak správně vybrat?

Kolagen je manou pro naše klouby. A i když si kolagenní bílkoviny tělo samo vytváří, je potřeba je do těla občas uměle dodávat. Jak tedy správně vybrat v té obrovské nabídce nejrůznějších doplňků stravy? A podle čeho se řídit? Poradíme vám!

Vybírejte podle obsahu

Ještě než vás ale provedeme světem doplňků stravy na klouby, vysvětlíme vám, jak je správně vybrat a co by pro vás mělo být při výběru nejdůležitější. Každého určitě z podstaty věci napadne, že bude nejspíš nutné vybírat podle složení. Přesně! A jak už jsme zmínili výše, je nejdůležitější nativní kolagen, tedy ten čistý kolagen.

Kolagen udělá s vašimi klouby zázraky

Jedná se o vláknitou bílkovinu, která tvoří těla všech živočichů, tedy i lidí. Jsou z ní utvořeny ze 70% kloubní chrupavky, má velký význam pro strukturu a integritu našich těl, je součástí pohybového aparátu a podmiňuje pevnost a pružnost chrupavek. A to je ten nejzákladnější důvod, proč je kolagen tak důležitý. Jenže nikde v rostlinné stravě na něj nenarazíte. Když jej tedy budete chtít doplnit, budete muset sáhnout buď po živočišné stravě, tedy po mase, nebo po doplňcích stravy.

Není kolagen jako kolagen

Takto jednoduše by nám to možná stačilo, jenže kolagen není pouze jeden. Existuje hned celá řada typů kolagenu. Například kolagen typu II. Právě ten se nejčastěji vyskytuje v chrupavkách, a proto je pro nás tak podstatný. Takže už při prvním pohledu na složení nějakého výrobku sledujte to, jaký typ kolagenu je v něm obsažen.

Kolagen v doplňcích stravy

Pokračujeme dále… V nejrůznějších doplňcích stravy například v Hyalfitu se kolagen nachází také v různých formách. Nejznámější je ve formě tzv. kolagenních peptidů. To znamená, že je kolagen naštěpen ještě na menší fragmenty, které jsou v těle lépe vstřebatelné. Dále se můžete setkat s pojmem, že je kolagen hydrolyzovaný. To znamená pouze to, že byla odbourána želírovací schopnost kolagenu a že v těle bude ještě více stravitelný. Nativní kolagen totiž ještě všichni známe i pod jiným názvem, a to želatina. Ta je ale pro výrobu doplňků stravy nevhodná. Právě proto se přeměňuje na hydrolyzovaný kolagen, který tato negativa nemá.

Přípravky na klouby jako jediná pomoc

Pokud si tedy budete vybírat přípravky na klouby, řiďte se hned několika zásadami. Mniožství kolagenu závisí na způsobu zpracování. Zatímco neefektivního hydrolyzovaného kolagenu musí být alespoň alespoň 3 000 až 10 000 mg, tak lyofilizovaného stačí bohatě 8mg - to je ostatně množství, jež najdete i v naších výrobcích. Dále by se měl nacházet v podobě kolagenních peptidů a typu II. To jsou základní požadavky, které by měly splňovat všechny kvalitní doplňky stravy. Další složky jsou již jen třešinkou na dortu.

Jak si správně vybrat kolagenové tablety?

Jenže ani s těmito informacemi nemusíte sáhnout správně. Mnozí proto raději sází na přírodní kolagen v podobě želatiny, masa nebo třeba tlačenek. Počítejte ale s tím, že ten tělo nevstřebá v takovém rozsahu. Jako prevence to někomu může stačit.

Pokud už však trpíte na nějaké onemocnění pohybového aparátu, sáhněte po něčem účinnějším. Vhodnou volbou jsou pak již několikrát zmiňované doplňky stravy s kolagenem. A abyste se nemuseli cítit jako Alenka v říši divu, sáhněte po Hyalfitu.

Hyalfit je balzám na klouby

Ten obsahuje 100 % denní potřeby kolagenu, dále malé množství vlákniny, bílkoviny, vitamín C, elastin mořský a extrakt boswellia serrata. Všechny tyto látky dohromady působí jako balzám na vaše klouby a chrupavky. A kolagen v Hyalfitu je samozřejmě v té nejstravitelnější podobě.
Poslat známému >>
Název dalšího zajímavého článku >>