+420 725 376 467
cz en
Blog dacom.cz
Blog
<< zpět do kategorie Název dalšího zajímavého článku >>

Kloubní výživa psů

Bolest kloubů u psů neznačí nic dobrého

Ať už chceme nebo ne, i naše čtyřnohé miláčky trápí klouby. A to i přesto, že se o ně perfektně staráte, dáváte jim tu nejlepší stravu a pravidelně s nimi chodíte ven. Někdy jsou totiž kloubní onemocnění dědičná, takže proti nim nepomůže ani sebelepší prevence. Jaká onemocnění pejsky nejčastěji postihují? A jak je řešit?

Artróza a artritida u pejsků

Prvním onemocněním, které může postihnout vašeho mazlíčka, je artróza u psů. Pojmy artróza a artritida si ale nepleťte! Tyto pojmy totiž označují stovku rozličných kloubních onemocnění. Artritida označuje zánětlivé onemocnění, artróza potom degenerativní.

Jejich nejčastějším příznakem je bolest kloubů u psů. Pejsek je méně aktivní, napadá na postiženou ťapku, nechce si hrát, je smutný, může přestat mít chuť k jídlu. Tento stav na něm dozajista poznáte.

Dysplazie u psů

Dalším onemocněním kloubů u psů je dysplazie. Toto onemocnění je oproti předchozímu dědičné a tudíž se mu nemůžete moc vyhnout. Artritida u pejsků totiž může vzniknout například na základě krátkodobě zvýšené zátěže nebo zánětu. Kdežto u dysplazie se pejsek se špatným kloubem, respektive kloubní jamkou, již narodí. V takovém případě se bude pohyb pejska postupně s jeho věkem zhoršovat.

Nejčastěji se toto onemocnění projevuje nedostatečným utvořením například kyčelní jamky a hlavice stehenní kosti. Ty pak do sebe správně nezapadají a dochází k dráždění kloubní chrupavky, přetížení kloubního pouzdra až nakonec k artróze.

Jak vyřešit pejskovy problémy?

Pokud jste dopředu u pejska nic nezpozorovali a on na stará kolena nebo najednou z ničeho nic začal kulhat na jednu ťapku, bude na vině s největší pravděpodobností dysplazie nebo zánět. V tuto chvíli je dobré zajít za veterinářem, který pejska vyšetří a stanoví přesnou diagnózu. Následně obdržíte léky na prvotní léčbu, a to zejména na zánět kloubů u psů. Jakmile bude pejsek z nejhoršího venku, je nutné o něj stále pečovat, a to nejlépe do konce jeho života.

Doplňky stravy na klouby pro pejsky

Nejvhodnějším řešením je Dacom Pharma Colafit Dog. Jedná se o doplněk stravy pro pejsky a kočičky, který pomáhá nahrazovat ztrátu kolagenu, zlepšuje stav srsti a snižuje riziko poruch a postižení pohybového aparátu. Stačí jej podávat pouze dvakrát až třikrát měsíčně dvakrát do roka. Colafit Dog navíc může váš miláček užívat i preventivně. Chondroprotektivní látky v něm obsažené pomohou chránit klouby i do budoucna. Pokud tedy zatím nemá žádný problém, můžete mu čas od času dát právě Colafit Dog a vyhnout se tak případným budoucím problémům.
Poslat známému >>
Název dalšího zajímavého článku >>