+420 607 055 572
cz en
Blog dacom.cz
Blog
<< zpět do kategorie Název dalšího zajímavého článku >>

Hydrolyzovaný kolagen

Cítíte se starší, než ve skutečnosti jste? Bolí vás klouby a při pohledu do zrcadla si říkáte, kdo se to na vás vlastně dívá? Tak přesně tohle může být příčinou nedostatku kolagenu, kterému se ne nadarmo říká „bílkovina mládí“. Pojďte si s námi v dnešním článku shrnout její význam a důležitost pro naše tělo. Možná budete překvapeni, co všechno kolagen ovlivňuje.

Co je to kolagen

Jak už jsme naznačovali, jedná se o protein, který představuje přibližně 30 % z celkového množství lidských bílkovin a tvoří až 70 % kloubních chrupavek. Z toho také vyplývá, že je nejdůležitější stavební bílkovinou lidského organismu a pojivové tkáně.

Proč je dobré ho mít dostatek

  • Zlepšuje stav pokožky – Vrásky, povislá kůže a zhoršená kvalita pleti je noční můra každé ženy, ale nejedená se ani o příjemnou změnu u mužů. Místo drahých kosmetických přípravků můžete tomuto problému zčásti předcházet díky užívání kolagenu. Ten totiž našemu tělu umí oddálit tyto projevy stáří, protože dokáže zpomalit tvorbu vrásek a zlepšit celkovou elasticitu a kvalitu pleti.
  • Vlasy plné života – Snad každý sní o zdravých a krásných vlasech, které připomínají přesně ty, které vidíme v televizních reklamách na šampóny. Bohužel stres, celkový zdravotní stav, životní styl, hormonální nerovnováha a další podněty mají výrazný dopad na naše vlasy. I tento problém se dá vyřešit právě kolagenem, který dokáže zlepšit celkovou kvalitu vaší kštice.
  • Krásné nehty – Máte problém s třepivými nehty, které se neustále lámou? I to může mít za následek nedostatek zmiňované bílkoviny.
  • Zlepšuje stav kloubu a šlachů – Bohužel úbytek kolagenu může v některých případech i bolet, a to už se dá přehlídnout jen stěží. Jeho nedostatečné množství snižuje ochranu chrupavek, šlach, vazů a kloubního pouzdra. Celkově se tedy jedná o pohybový aparát, který k životu nutně potřebujeme a nejlépe v plné síle. Z toho důvodu je nutné tomuto problému předcházet včasným užíváním doplňků stravy s obsahem této bílkoviny, protože se jedná o důležitou kloubní výživu.

Proč užívat právě hydrolyzovaný kolagen

Kolagen nelze užívat ve své přirozené formě, protože tento želatinový hydrolyzát je pro člověka v této podobě nestravitelný. Jednoduše řečeno, v žaludku nemáme dostatečně nízkou kyselost, která by dokázala želatinu naštěpit a pak dále využít pro svoji potřebu.

Z toho důvodu kolagen prochází procesem hydrolýzy, která jej přizpůsobí našemu tělu a vytvoří z něho takovou bílkovinu, kterou člověk může lépe vstřebat a využít tak pro své tělo, jedná se o tzv. hydrolyzovaný kolagen pro lidi. Krom toho stimuluje regenerační a rekonstrukční procesy a udržuje zdravý kolagenový matrix v kloubech.

Lyofilizovaný kolagen

Produkty v naší nabídce obsahují tzv Lyofilizovaný kolagen, ten je vytvářen z hydrolizovanéo kolagenu za pomocí tzv. sublimačního vysoušení. To se provádí za sníženého tlaku v mínusových teplotách. Jde o vhodnou metodu pro úpravu extrémně citlivých látek a sloučenin - neničí se žádné cenné látky jako jsou enzymy, bílkoviny nebo vitamíny.

 

Artrofit s kolagenem Hyalfit s kolagenem Kolagen + MSM
Artrofit s kolagenem - 335 Kč Hyalfit 60 tablet (+30 zdarma) - 552 Kč Kolagen + MSM - 232 Kč

 

Dávkování hydrolyzovaného kolagenu 

Využívá se ve sportovní a zdravé výživě při prevenci, ale také léčbě pohybového aparátu především u artrózy a osteoporózy, kde kolagenní peptidy mají vliv na příznaky těchto nemocí. Při léčení artrózy jej lze přidávat do různých pokrmů i nealkoholických nápojů. Doporučená denní dávka se různí dle způsobu zpracování kolagenu a je dobré ji rozdělit minimálně alespoň na tři díly v průběhu celého dne.

Závěrem

V dnešním článku jste se dozvěděli veškerá důležitá fakta o této nepostradatelné bílkovině, která pro naše tělo hraje opravdu významnou roli. Apelujeme na vás, abyste problémům raději předcházeli a nečekali až na jejich první projevy, jelikož pak už byste mohli řešit především zmírňování těchto příznaků a museli byste tak podstoupit nepříjemnosti s tím spojené.
Poslat známému >>
Název dalšího zajímavého článku >>